Kdo je PRO Úvaly?

19
členů zapsaného spolku PRO Úvaly
5
zvolených zastupitelů v období 2018-2022
31%
hlasů voličů ve volbách 2018

PRO Úvaly jsou

Jan Černý, Naďa Kouklová, Aleš Pilný, Vojtěch Dvořáček, Zdeňka Havránková, Pavlína Bínová, Miloš Pálek, Jaromír Gloc, Radko Mach, Šimon Opálka, Věra Pavelková, Jan Plašil, Jindřiška Pilná, Jan Skříček, Václav Šrail, Štěpán Jaroch, Václav Buček, Gabriela Tomašuková, Jan Basovníček, Jiří Jelínek, Jan Špaček a další podporovatelé…

Osm let hlídáme radnici z opozice, pracujeme v odborných výborech a komisích, mluvíme s vámi a víme, že si Úvaly zasluhují změnu stylu vedení města.

Tým PRO Úvaly 2022

Představení členů a zastupitelů PRO Úvaly

Jan Černý
Jan Černý
předseda spolku a zastupitel PRO Úvaly

Mám spoustu nápadů, jak Úvaly posunout dál. A některé z nich se nám z PRO Úval podařilo prosadit dokonce i z nelehké situace v opozici (např. architektonické soutěže nebo budování optické sítě). Podařilo se nám připomínkovat plány radnice a pohnout s mnoha projekty k lepšímu (v prvé řadě omezení zastavování polí kolem Úval bez připravenosti kapacit škol apod.)

V dalších letech chci v Úvalech prosazovat hlavně:

  • etapizaci územního plánu,
  • zřízení samostatného kulturního centra,
  • diskutování plánů radnice s občany,
  • lepší městský web i časopis,
  • vyasfaltování všech ulic ve městě,
  • sázení stromů.

Věřím, že do jednání s občany patří slušnost, ne politikaření a tím se budu na radnici řídit.

Napište mi, pokud Vás něco pálí : jan.cerny[zavináč]prouvaly.cz

Zdeňka Havránková
Zdeňka Havránková
zastupitelka PRO Úvaly

V Úvalech žiji od narození a dovolím si o sobě tvrdit, že jsem úvalský patriot, nebo spíš patriotka.

Záleží mi na tom, aby se město rozvíjelo a modernizovalo, tím ale nemyslím překotně rostlo. Jsem přesvědčená, že je třeba udržet kontinuitu. Měli bychom zachovat to pěkné, co jsme po našich předcích zdědili, a naopak nečinit ukvapená rozhodnutí, kterými nevratně omezíme možnosti rozvoje města pro naše děti.

Pro můj život je důležitá kultura a vždycky mi přišlo důležité, aby za ní Úvaláci nemuseli jezdit jen do Prahy. Od konce 70. let jsem pomáhala s organizací různých kulturních akcí, do začátku 90. let vedla filmový klub a až do konce minulého roku pomáhala zajišťovat kulturní akce Komise pro kulturu.

Bohužel během uvedených let přišlo město o kulturní dům s téměř profesionálním zázemím. Současné prostory zdaleka nevyhovují požadavkům tak velkého města, jakým dnes jsme a technicky i kapacitně omezují typy pořádaných akcí. Zaniklo i kulturní středisko a zajišťování akcí se prakticky přesunulo na dobrovolnickou bázi. Věřím, že oba hendikepy se v dohledné době podaří odstranit.

Jaromír Gloc
Jaromír Gloc
zastupitel PRO Úvaly, předseda Finančního výboru

Chtěl bych, aby Úvaly vedl tým schopných lidí. A to nejen ti, kteří sedí v zastupitelstvu, ale i všichni ostatní Úvaláci, kteří chtějí pomoci ve výborech, komisích, dohlížením na stavby a kdo ví, kde všude jinde. Myslím si totiž, že nejlepší nápady vznikají až diskuzí s ostatními.

Živím se tím, že se ptám, analyzuji věci do hloubky, a  skládám je do souvislostí. Umím rychle pochopit různé činnosti, procesy i potřeby, a dokážu tak navrhovat řešení, která mým zákazníkům opravdu pomůžou a ne jen utratí rozpočet. Dovedu si nechat poradit od zkušenějších, nebo respektovat rozhodnutí, která si odhlasují ostatní, i když mám jiný názor. A dokážu se i omluvit, když dělám chyby. A to vše mi dnes u vedení Úval chybí.

V Úvalech mě nejčastěji potkáte ve skautském středisku, v místní lesní školce a nebo při zasedání zastupitelstva. Taky moc rád chodím jen tak po městě a fotím, co tu máme zajímavého – pěkného i strašidelného.

Naďa Kouklová
Naďa Kouklová
zastupitelka PRO Úvaly

Původně jsem učitelka v MŠ, ale v posledních letech jsem mediátorkou, tj. prostředníkem v jakémkoliv sporu – partnerském, sousedském, mezigeneračním, pracovním…

Záleží mi na dobrých mezilidských vztazích, na tom, aby se nám dobře společně žilo, abychom společně mohli trávit čas nebo společně tvořit. Myslím tím spoluvytvářet prostředí domova, který v Úvalech máme.

Někdo krátce, někdo desetiletí a někdo je zde zakořeněn přes generace předků. Z úcty k úvalským starousedlíkům mně záleží na zachování koupaliště, i když současně bohužel již v jiné a předražené podobě.

Jsem převážně optimistka a domnívám se, že je vždy šance se domluvit. Jen musíme být pravdomluvní, bez vedlejších úmyslů, bez hamižnosti, se zkroceným egem a s poctivostí. V zastupitelstvu by měli být lidé, kteří nemají potřebu se tím chlubit, kteří se nesnaží něco urvat hlavně pro sebe nebo pouze pro svůj oblíbený klub, ale mají na srdci prospěch pro všechny.

Tomu bych ráda napomáhala.

Vojtěch Dvořáček
Vojtěch Dvořáček
zastupitel PRO Úvaly

Pracovitý lenoch, společenský asociál a citlivý cynik.

Dostalo se mi nějakého vzdělání, složil jsem i různé zkoušky. V předchozích letech jsem i díky tomu seděl nebo sedím v různých komisích a tělesech, která třeba mají k chodu obcí a měst v mnoha oblastech života co říci, a tam někdy něco povídám, ale většinou poslouchám a potom přemýšlím, jak to využít pro rozvoj Úval.

Mrzí mne to, ale nejsem ani nejchytřejší, ani nejvtipnější, ani nejhezčí. Nevím všechno nejlíp, nemám vždy ty nejlepší nápady a ani potřebu ty své realizovat za každou cenu a na úkor nějakých možná i lepších.

Zato jsem se v životě mnohokrát přesvědčil, že je důležité soudit činy a ne lidi, nedělat předčasné závěry, že prakticky s každým se dá nějak domluvit, a že v dlouhodobém horizontu účel nesvětí prostředky a je vhodnější dodržovat dohody.

Pokud má něco (nejen) ve veřejném sektoru fungovat, musí to projít řádným procesem a není možné část informací zamlčovat nebo překrucovat. Proto jsem v tomto volebním vystupoval proti nehotovým, neprokonzultovaným a špatně prováděným projektům, nedostatečným anebo rozporným podkladům, a zavádějícím informacím, stejně jako neznalostem a nezájmu těch, kterým již bylo vysvětleno, co je správně a nechtějí žádné další argumenty poslouchat. Jestliže to máte v životě nastavené podobně, jsem samozřejmě rád.

Můj názor na další vývoj města se ve valné většině bodů shoduje s názory mých spolukandidátů, netřeba tedy plýtvat místem.

Věra Pavelková
Věra Pavelková
členka PRO Úvaly, členka školské komise

Do Úval jsem se přistěhovala před 18 lety a zjistila, že jsou skvělým a stále se zlepšujícím místem k životu. Stala jsem se hrdou Úvalačkou.

Myslím, že je důležité, abychom se spolu otevřeně a slušně bavili, o tom, co a jak chceme. Můžeme tak využít více dobrých nápadů a zkusit se vyhnout chybám, které nás stojí peníze nebo se nedají jednoduše napravit. Na jednání zastupitelstva bych proto ráda přinesla slušnost, spolupráci a respekt k názorům občanů. Více než o prosazení vlastního názoru dbám na dosažení cíle.

Ráda bych podporovala rozvoj sportovních aktivit a zázemí ve městě. Měli bychom spravedlivě rozdělovat příspěvky sportovním klubům, tak abychom podporovali dívky i chlapce, závodní i rekreační sport. Líbilo by se mi, kdybychom budovali a mohli využívat i venkovní veřejná sportoviště, např. venkovní posilovny, skatepark, vhodné místo pro inline bruslení.

Chci přispět k budování moderního města s kvalitní infrastrukturou pro příjemný život všech generací.

Miloš Pálek
Miloš Pálek
kandidát PRO Úvaly

Již od útlého věku jsem pomáhal v místním rodinném vinařství, a tak jsem měl možnost vidět, jak se město vyvíjelo za poslední dvě desetiletí.

Teď, po pár letech práce v zahraniční jsem se vrátil do rodného města a chtěl bych své zkušenosti aplikovat doma.

Budoucnost Úval, coby moderního města s dnes už historickými prvky, mi není lhostejná a rád bych byl součástí viditelné změny.

Protože se naše město neustále rozrůstá, je potřeba přizpůsobit život v Úvalech všem generacím. Přál bych si, aby  Úvaly byly více sportovně-kulturně živým a rozmanitým městem. Místem, kde se mohou tmelit rodinné, přátelské a také, nemálo důležité, sousedské vztahy. Vím, že prostoru pro takový rozvoj je tu dost a je jen na nás občanech, abychom se po této cestě společně vydali.

Hlas, který nám dáte, bude čerstvou energií do našeho města!