Kdo je PRO Úvaly?

19
členů zapsaného spolku PRO Úvaly
15
kandidátů v komunálních volbách 2018
27%
hlasů ve volbách 2014

PRO Úvaly jsou

Jan Černý, Naďa Kouklová, Aleš Pilný, Vojtěch Dvořáček, Zdeňka Havránková, Peter Kytlica, Miloš Pálek, Jaromír Gloc, Radko Mach, Jan Špaček, Věra Pavelková, Jindřiška Pilná, Jan Skříček, Václav Šrail, Michaela Černá, Jana Kytlicová, Štěpán Jaroch, Václav Buček, Gabriela Tomašuková, Jan Basovníček, Jiří Jelínek a další podporovatelé…

Čtyři roky hlídáme radnici z opozice, pracujeme v odborných výborech a komisích, mluvíme s vámi a víme, že si Úvaly zasluhují změnu stylu vedení města.

lidé ze spolku PRO Úvaly - červenec 2018
Jan Černý
Jan Černý
předseda a lídr kandidátky a zastupitel PRO Úvaly

Chci být dobrým starostou všech Úvaláků a Úvalaček. Chci lidem naslouchat a dělat politiku nejen pro ně, ale hlavně s nimi.

Mám spoustu nápadů, jak Úvaly posunout dál. A některé z nich se nám z PRO Úval podařilo prosadit dokonce i z nelehké situace v opozici (např. architektonické soutěže nebo budování optické sítě). Podařilo se nám připomínkovat plány radnice a pohnout s mnoha projekty k lepšímu (v prvé řadě omezení zastavování polí kolem Úval bez připravenosti kapacit škol apod.)

V dalších letech chci v Úvalech prosazovat hlavně:

 • opravu koupaliště,
 • etapizaci územního plánu,
 • zřízení samostatného kulturního centra,
 • diskutování plánů radnice s občany,
 • lepší městský web i časopis,
 • vyasfaltování všech ulic ve městě,
 • sázení stromů.

Věřím, že do jednání s občany patří slušnost, ne politikaření a tím se budu na radnici řídit.

Napište mi, pokud Vás něco pálí : jan.cerny[zavináč]prouvaly.cz

Jaromír Gloc
Jaromír Gloc
kandidát 2018 PRO Úvaly

Chtěl bych, aby Úvaly vedl tým schopných lidí. A to nejen ti, kteří sedí v zastupitelstvu, ale i všichni ostatní Úvaláci, kteří chtějí pomoci ve výborech, komisích, dohlížením na stavby a kdo ví, kde všude jinde. Myslím si totiž, že nejlepší nápady vznikají až diskuzí s ostatními.

Živím se tím, že se ptám, analyzuji věci do hloubky, a  skládám je do souvislostí. Umím rychle pochopit různé činnosti, procesy i potřeby, a dokážu tak navrhovat řešení, která mým zákazníkům opravdu pomůžou a ne jen utratí rozpočet. Dovedu si nechat poradit od zkušenějších, nebo respektovat rozhodnutí, která si odhlasují ostatní, i když mám jiný názor. A dokážu se i omluvit, když dělám chyby. A to vše mi dnes u vedení Úval chybí.

V Úvalech mě nejčastěji potkáte ve skautském středisku, v místní lesní školce a nebo při zasedání zastupitelstva. Taky moc rád chodím jen tak po městě a fotím, co tu máme zajímavého – pěkného i strašidelného.

Vojtěch Dvořáček
Vojtěch Dvořáček
zastupitel PRO Úvaly, předseda kontrolního výboru

-vraťte se za pár dní – Vojtu představíme později 😉 –

Naďa Kouklová
Naďa Kouklová
zastupitelka PRO Úvaly

Původně jsem učitelka v MŠ, ale v posledních letech jsem mediátorkou, tj. prostředníkem v jakémkoliv sporu – partnerském, sousedském, mezigeneračním, pracovním…

Záleží mi na dobrých mezilidských vztazích, na tom, aby se nám dobře společně žilo, abychom společně mohli trávit čas nebo společně tvořit. Myslím tím spoluvytvářet prostředí domova, který v Úvalech máme.

Někdo krátce, někdo desetiletí a někdo je zde zakořeněn přes generace předků. Z úcty k úvalským starousedlíkům mně záleží na zachování koupaliště, i když současně bohužel již v jiné a předražené podobě.

Jsem převážně optimistka a domnívám se, že je vždy šance se domluvit. Jen musíme být pravdomluvní, bez vedlejších úmyslů, bez hamižnosti, se zkroceným egem a s poctivostí. V zastupitelstvu by měli být lidé, kteří nemají potřebu se tím chlubit, kteří se nesnaží něco urvat hlavně pro sebe nebo pouze pro svůj oblíbený klub, ale mají na srdci prospěch pro všechny.

Tomu bych ráda napomáhala.

Aleš Pilný
Aleš Pilný
kandidát PRO Úvaly

Dění kolem nás mi není lhostejné. Rád podporuji a tvořím dobré věci, které ve výsledku těší i ostatní.

U současného způsobu vedení města postrádám především dlouhodobou vizi rozvoje Úval a celého jejich katastru, kterou by se radnice skutečně řídila.

Co nám všem přeji, když vidím Úvaly?

 • úctu a respekt radnice a úřadů k občanům
 • omezení nadbytečného zadlužování Úval
 • zachování charakteru malého města s malými obchůdky namísto nadbytečných developerských projektů ničících zeleň kolem nás
 • řešení problémů dle priorit (např. přidávat práci TSÚ revitalizováním zeleně, na kterou je třeba si půjčit, není ten správný směr)
 • konec vlády jedné osoby (není správné, aby starosta byl současně předsedou poradních orgánů města, tyto přitom fakticky řídil, a navíc se neřídil jejich radami a doporučeními)
 • méně populismu a arogance, zato více slušnosti

S Vaším hlasem máme šanci proměnit tato přání v každodenní realitu.

Peter Kytlica
Peter Kytlica
kandidát 2018 PRO Úvaly, člen stavební a dopravní komise

Jsem stavební projektant a z tohoto úhlu vidím možnosti rozvoje Úval. Čtyři roky se aktivně zapojují do řešení problémů jako člen stavební a dopravní komise. Podle mého by Úvalům slušelo akcentovat osobitý charakter obce pro příjemné bydlení, kde město je opravdu pro občany a zbytečně nepoučuje.

‎V Úvalech žije spousta šikovných lidi. Chtěl bych prosadit, aby do rozvoje Uval mohli občané více zasahovat. Konkrétně, aby zejména dlouhodobě investice či investice s významným dopadem na město, byly s občany včas prodiskutovány a schvalovány 3/5 většinou všech (nejen přítomných) zastupitelů.

Zdeňka Havránková
Zdeňka Havránková
kandidátka 2018 za PRO Úvaly

V Úvalech žiji od narození a dovolím si o sobě tvrdit, že jsem úvalský patriot, nebo spíš patriotka.

Záleží mi na tom, aby se město rozvíjelo a modernizovalo, tím ale nemyslím překotně rostlo. Jsem přesvědčená, že je třeba udržet kontinuitu. Měli bychom zachovat to pěkné, co jsme po našich předcích zdědili, a naopak nečinit ukvapená rozhodnutí, kterými nevratně omezíme možnosti rozvoje města pro naše děti.

Pro můj život je důležitá kultura a vždycky mi přišlo důležité, aby za ní Úvaláci nemuseli jezdit jen do Prahy. Od konce 70. let jsem pomáhala s organizací různých kulturních akcí, do začátku 90. let vedla filmový klub a až do konce minulého roku pomáhala zajišťovat kulturní akce Komise pro kulturu.

Bohužel během uvedených let přišlo město o kulturní dům s téměř profesionálním zázemím. Současné prostory zdaleka nevyhovují požadavkům tak velkého města, jakým dnes jsme a technicky i kapacitně omezují typy pořádaných akcí. Zaniklo i kulturní středisko a zajišťování akcí se prakticky přesunulo na dobrovolnickou bázi. Věřím, že oba hendikepy se v dohledné době podaří odstranit.