Úvaly plné ovcí

Za devatero lesy a devatero horami, kdesi v podivném Absurdistánu je městečko, kde starostou je pan Arogantní Moc a tento starosta si od všech obyvatel městečka nechal odsouhlasit pravidlo, že může jakoukoliv diskuzi kdykoliv ukončit. Jakmile se mu diskuze znelíbí, tak konec! Bez jakýchkoliv námitek, bez připomínek. Tečka!

Normální diskuze, třeba o počasí, zmrzlině, nebo ty o nesmrtelnosti chrousta, mu zpočátku moc nevadily. Ale jakmile někdo začal diskutovat třeba o tom, jak by v městečku mohlo být lépe a panu starostovi Mocovi se jeho názor nelíbil, hned padl zákaz další diskuze.

Po čase chtěli někteří lidé z městečka s panem starostou Mocem diskutovat i o tomto pravidlu. Jestli to třeba není přísné pravidlo, ale tahle diskuze se panu starostovi obzvlášť nelíbila, a tak ji zakázal hned v zárodku. Zakázal i tu, zda by se to hloupé pravidlo nemělo změnit. A dokonce i diskuzi o tom, zda už není moc zakázaných diskuzí.

A protože ona diskuze o nesmrtelnosti chrousta přišla panu starostovi Mocovi taky už moc dlouhá a únavná, nakonec zakázal i tuhle.

Časem lidé v městečku pochopili, že je lepší vlastně vůbec nediskutovat. Stejně zpoza nějakého rohu vykoukne pan starosta a diskuzi po chvíli zakáže. A protože bez diskuze si už nemělo moc cenu spolu povídat, začali na sebe raději bečet. Stali se z nich ovce. Béééé.

*****
navržená úprava jednacího řádu - ukončování diskuzí starostou

Hrozný příběh, viďte. Ještě, že nežijeme někde v Absurdistánu, ale v Úvalech, kde nám diskutovat nikdo nemůže zakázat. Přeci nejsme ovce a nenecháme si jedním člověkem určovat, kdy můžeme diskutovat a kdy ne!

Možná by stálo zato přijít na příští zastupitelstvo (27.2. od 16:00 v Riegrově 65) a podiskutovat si s naším panem starostou, proč touží po tom, aby nám mohl ukončovat diskuze a navrhl tuto změnu v jednacím řádu po třech měsících od schválení původního. Možná to je poslední šance, kdy se ještě na zastupitelstvu bude moci diskutovat. Třeba už je zastupitelstvo plné ovcí… 🙁

Tak nebuďte ovce vy a přijďte se ho zeptat!

Jaromír Gloc PRO Úvaly