Úvaly nemohou dál být jen pouhou „noclehárnou Prahy“.

Důležitým krokem bude zřízení samostatné příspěvkové organizace – Kulturního centra Úvaly, které bude sdružovat knihovnu a organizování kulturních akcí ve městě. Pro začátek bychom mu svěřili do správy objekt Pětašedesátky, kam bychom přestěhovali knihovnu, a v budoucnu by se staralo i o budoucí kulturní sály ve městě.

Díky budoucí Svazkové škole získáme velkou halu pro sport a areál pro atletiku a jiné sporty. Využijeme toho a podpoříme vznik nových sportovních klubů. Po opravě bývalého hotelu Budka zase získáme nové prostory i pro dětské kroužky. Nejen MDDM tak bude moci rozšířit dnes již tak širokou paletu aktivit. A věříme, že prostory Budky mohou být využity i pro další aktivity – zkušebny pro kapely, výstavy, malé městské kino, vystoupení divadel, koncerty a další.

Areál koupaliště potřebuje dobudovat pro celoroční využívání. Proč tam nemít třeba saunu, bazény využívat na otužování a třeba i venkovní sportoviště pro veřejnost . A mladé rodiny z okolí by určitě ocenili samostatné hřiště pro děti, které široko daleko nikde není.

Přírodní areály Vinice a Králičina budeme dále rozvíjet v přírodním duchu pro volnočasové aktivity a procházky. A třeba Vinici by velmi slušelo přírodní oddávací místo.